Fluoryzacja, piaskowanie, skaling

Nowoczesne sposoby na zdrowy i piękny uśmiech

Pragniesz białego, zdrowego uśmiechu? Rozsądek podpowiada – wystarczy szczotkować zęby i używać nici dentystycznej. O ile prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej jest ważne, to może ono nie być wystarczające. W takim przypadku warto wybrać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne czyszczenie. Dzięki temu w bezpieczny i szybki sposób otrzymasz zdrowy i piękny uśmiech. Na co jednak się zdecydować? Wszystkich zabiegów jest bardzo dużo – na przykład fluoryzacja, skaling czy piaskowanie. Dentyści polecają kilka z tych zabiegów.

Skaling

Skaling to pierwszy krok w procesie usuwania kamienia nazębnego. Jest on szybki. Ponadto, pacjenci określają go jako bezbolesny.

Piaskowanie

Drugi etap czyszczenia zębów – jest on uzupełnieniem skalingu. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą piaskarki stomatologicznej. Podczas zabiegu, piaskarka pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla w jamie ustnej pacjenta drobny proszek. Dzięki temu z łatwością dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Piaskowanie jest bezbolesne. Może być wykonywane po skalingu, ale także jako odrębny zabieg. Jest szczególnie zalecane osobom palącym czy też noszącym aparat ortodontyczny. Odradza się go natomiast pacjentom cierpiącym na choroby układu oddechowego, podobnie jak uczulonym na składniki zawarte w proszku. Zawsze przed podjęciem się zabiegu stomatolog powinien upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Polerowanie

To krok, który następuje po piaskowaniu. Na zęby nakładana jest specjalna pasta, która oczyszcza i poleruje, a następnie jest rozprowadzana za pomocą standardowych narzędzi dentystycznych. Po takim zabiegu zęby na długo pozostają błyszczące i gładkie.

Fluoryzacja

Najczęściej wykonywana jako ostatni etap profesjonalnego czyszczenia zębów. Fluoryzacja polega na nałożeniu preparatu z fluorem (w postaci pasty czy lakieru) na uprzednio oczyszczone zęby. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie szkliwa i zapobieganie próchnicy. Z tego względu jest wskazany dla osób z nadwrażliwością zębów.

Nadal nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej! Lub umów się na wizytę online bezpośrednio przez ZnanyLekarz.pl