Osocze bogatopłytkowe, popularnie nazywane wampirzym liftingiem, to zabieg, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Wampirzy lifting nadaje skórze młodzieńczy i świeży wygląd, wygładzając drobne linie i zmarszczki. Dzięki zastosowaniu leczniczych właściwości własnej krwi w połączeniu z wypełniaczem, pacjent może cieszyć się odmłodzoną i jędrną skórą. Jest to bardzo bezpieczna i efektywna metoda rewitalizacji skóry, jeśli oczywiście jest wykonana przez wykwalifikowanego profesjonalistę. Do tego jest dobrą alternatywą dla osób uczulonych na botox.
Osocze bogatopłytkowe – na czym polega zabieg?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to rodzaj mezoterapii, który wykorzystuje iniekcje z osocza oddzielonego uprzednio z krwi pacjenta. Zabieg ten składa się z trzech głównych części:
Zabieg ten jest polecany osobom, które chcą w szybki i nieinwazyjny sposób spłycić zmarszczki. Najczęściej wykonuje się go w przypadku zmarszczek w okolicach oczu, czoła, ust, policzków czy nosa, jednak można go też stosować w okolicach szyji, dekoltu, a nawet dłoni.
Zalecenia przed i po zabiegu
Przed zabiegiem należy unikać leków rozrzedzających krew (np. leki przeciwbólowe), tydzień przed wykonaniem liftingu należy zrezygnować z alkoholu oraz ograniczyć eksponowanie skóry na słońce.
Podczas zabiegu skóra pacjenta jest znieczulana i kolejno wykonywane jest pobranie krwi, oddzielenie osocza, iniekcje do skóry. Zabieg trwa zwykle około 1 godziny.
Zaraz po zabiegu skóra pacjenta jest wrażliwa i może się łuszczyć. Należy być także przygotowanym na swędzenie, zaczerwienienie i opuchnięcie w miejscu iniekcji.
Okres rekonwalescencji nie powinien trwać dłużej niż 72 godziny. Przez tydzień po wykonanym zabiegu powinno się ograniczyć ćwiczenia fizyczne i unikać słońca. Dobrą praktyką w tym okresie będzie picie dużej ilości wody.
Rezultaty zwykle są widoczne zaraz po zabiegu i trwają od kilku miesięcy do roku. Jeśli chce się przedłużyć efekty, należy powtórzyć zabieg kilka razy.
Efekty uboczne i przeciwwskazania
Najczęściej pojawiającym się skutkiem ubocznym jest zaczerwienienie wokół miejsca wstrzyknięcia lub małe siniaczki. W przypadku wystąpienia efektów ubocznych najlepiej skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.
Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
Jeśli interesuje Cię zabieg z osoczem bogatopłytkowym – skontaktuj się z nami!