Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe, popularnie nazywane wampirzym liftingiem, to zabieg, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Wampirzy lifting nadaje skórze młodzieńczy i świeży wygląd, wygładzając drobne linie i zmarszczki. Dzięki zastosowaniu leczniczych właściwości własnej krwi w połączeniu z wypełniaczem, pacjent może cieszyć się odmłodzoną i jędrną skórą. Jest to bardzo bezpieczna i efektywna metoda rewitalizacji skóry, jeśli oczywiście jest wykonana przez wykwalifikowanego profesjonalistę. Do tego jest dobrą alternatywą dla osób uczulonych na botox.

Osocze bogatopłytkowe – na czym polega zabieg?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to rodzaj mezoterapii, który wykorzystuje iniekcje z osocza oddzielonego uprzednio z krwi pacjenta. Zabieg ten składa się z trzech głównych części:

  • Na początku, lekarz pobiera krew z żyły pacjenta (ok. 8ml). Pobranie musi odbywać się na czczo.
  • Następnie, za pomocą specjalnej wirówki, oddziela się osocze od czerwonych krwinek.
  • Na koniec, pobrany materiał jest wstrzykiwany bezpośrednio do skóry.

Zabieg ten jest polecany osobom, które chcą w szybki i nieinwazyjny sposób spłycić zmarszczki. Najczęściej wykonuje się go w przypadku zmarszczek w okolicach oczu, czoła, ust, policzków czy nosa, jednak można go też stosować w okolicach szyji, dekoltu, a nawet dłoni.

Zalecenia przed i po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe - Wampirzy lifting

Przed zabiegiem należy unikać leków rozrzedzających krew (np. leki przeciwbólowe), tydzień przed wykonaniem liftingu należy zrezygnować z alkoholu oraz ograniczyć eksponowanie skóry na słońce.

Podczas zabiegu skóra pacjenta jest znieczulana i kolejno wykonywane jest pobranie krwi, oddzielenie osocza, iniekcje do skóry. Zabieg trwa zwykle około 1 godziny.

Zaraz po zabiegu skóra pacjenta jest wrażliwa i może się łuszczyć. Należy być także przygotowanym na swędzenie, zaczerwienienie i opuchnięcie w miejscu iniekcji.

Okres rekonwalescencji nie powinien trwać dłużej niż 72 godziny. Przez tydzień po wykonanym zabiegu powinno się ograniczyć ćwiczenia fizyczne i unikać słońca. Dobrą praktyką w tym okresie będzie picie dużej ilości wody.

Rezultaty zwykle są widoczne zaraz po zabiegu i trwają od kilku miesięcy do roku. Jeśli chce się przedłużyć efekty, należy powtórzyć zabieg kilka razy.

Efekty uboczne i przeciwwskazania

Osocze bogatopłytkowe - Wampirzy lifting

Najczęściej pojawiającym się skutkiem ubocznym jest zaczerwienienie wokół miejsca wstrzyknięcia lub małe siniaczki. W przypadku wystąpienia efektów ubocznych najlepiej skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • alergie,
  • zaburzona krzepliwość krwi,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża i okres karmienia piersią,

  • choroby nowotworowe i choroby krwi,
  • zakażenie/uszkodzenie skóry w miejscu iniekcji.

Jeśli interesuje Cię zabieg z osoczem bogatopłytkowym – skontaktuj się z nami!